İlkbyte İle Saatlik Olarak Ücretlindirilen Bulut Sunucu

İlkbyte, saatlik olarak ücretlendirilen, kolayca kurulabilen ve yeniden ölçeklendirilebilen (sadece yükseltme) SSD diskli sunucular sunar.

İlkbyte Panel

Netinternet kendi bilgisi ve kendi altyapısı ile Türkiye’de otomasyon sistemi ile en yeni teknolojileri birleştirerek İlkbyte ürününü geliştirdi. İlkbyte ile otomasyon ile yönetilen İlkbyte bulut sunucuları ortalama 45 saniye içinde ayağa kalkıyor ve aktif oluyor. İlkbyte ile isterseniz kolayca bulut sunucularınıza yeniden işletim sistemi kurabiliyor veya tamamen kaldırabiliyorsunuz.

İlkbyte Özellik 1

İlkbyte ile en yeni IP Protokolü IPv6, bulut sunucunuzda aktif olarak etkin geliyor. IPv6 protokolü güvenlik ve performans iyileştirmeleri sunuyor.

İlkbyte Özellik 2

İlkbyte ile e-postaların spam listesine düşmemesi için RDNS (PTR) kaydı tanımlanabiliyor.

İlkbyte’ın ek olarak ücretli ek hizmetleri de mevcuttur. Bunlar; Yedekleme, Snapshot, Anti-DDoS ve Monitoring.

İlkbyte Uygulamalar

Bu otomasyon sistemini Türkiye’de sunduğunuz için ve diğer çoğu Türkiye’deki sunucu firmalarının WHMCS ile “kolaya kaç” yapmayıp tamamen kendi bilginiz ve altyapınız ile bu bulut sunucuları sağladığınız için gurur duyuyoruz.

(!) IPv6 özelliğini de unutmadık. Türkiye’deki diğer sunucu firmaları sanırım teknolojik gelişmelere ayak uyduramıyor olsa gerek ki IPv6 bağlantılarını henüz sağlayamıyorlar.

IPv6 performans ve güvenlik iyileştirmeleri sunmasının yanında daha fazla ip adresi ile servis sağlayıcılarını da rahatlatacak.

Son /8 IPv4 adresleri de APNIC’in töreniyle dağıtıldı. İlkbyte çoktan IPv6 ile hizmet vermeye başladı bile.

Güncelleme (20.10.2021): İlkbyte’ı bir süredir deneyimleme fırsatım oldu. 1 yıl kadar test ettiğim süre boyunca bir çok sorun ile yüzleştim. Bunlar: Kernel’in çökmesi, yeni sunucu oluşturmada takılma, IPv6 bağlantılarında aşırı gecikmeler, bazı sunucuların çok fazla yavaş olması.

Ancak destek almak istediğimde birilerini bulabiliyordum. Tabii ki bir kaç saat bekledikten sonra.

cc4118d1-2d47-465f-bd57-fcdf939ec721

cc4118d1-2d47-465f-bd57-fcdf939ec721